Jak powiadomić gości o zmianie terminu ślubu

Właściwy sposób informowania gości, jeśli ślub zostanie przełożony.

Czy chcesz z wdziękiem przestawić się na nową stronę w kalendarzu? Oto, co należy wziąć pod uwagę, komunikując się z gośćmi.

Decyzja o odłożeniu ślubu nie jest łatwa, ale od czasu do czasu jest nieunikniona. Niezależnie od tego, czy podjąłeś decyzję o samodzielnym przełożeniu terminu, czy nie masz innego wyboru, pogodzenie się z nową rzeczywistością weselną może być przytłaczające. Ale to, że twój ślub nie odbędzie się w pierwotnym terminie, nie oznacza, że ​​nie będzie powodu do świętowania.

Obrączki ślubne już kupione. Catering i sala zamówiona. Co robić? Jak powiadomić gości o zmianie daty ślubu.

Pandemia COVID-19 wymusiły tę rzeczywistość w przypadku narzeczonych w 2020 r. W liczbie, jakiej branża ślubna nigdy nie widziała; pociesz się tym, że nie jesteś w tym sam. Według Zoli około 1/3 par korzystających ze strony internetowej lub usług rejestracyjnych na wesela w 2020 r. Opóźniło swoje świętowanie, przy czym liczba ta jest bliska 79% w przypadku par z datami ślubu od marca do maja 2020 r.

Weź głęboki oddech, stwórz plan radzenia sobie z logistyką zmiany harmonogramu i ustal nowy termin. Gdy wszystko będzie już oficjalne, nadszedł czas, aby poinformować gości jak najszybciej. Goście muszą zarządzać organizacją podróży, czasem wolnym od pracy i inną osobistą logistyką. Im więcej zawiadomień możesz podać z wyprzedzeniem, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoi goście będą mogli wziąć udział.

Czy chcesz z wdziękiem przestawić się na nową stronę w kalendarzu? Oto, co należy wziąć pod uwagę, komunikując się z gośćmi. Nie zapominaj: czas jest najważniejszy.

Jak ogłosić nową datę ślubu

Zacznij od swoich VIP-ów : zastanów się, jak dotrzeć do ważnych gości, takich jak rodzina i przyjęcie weselne , przed sfinalizowaniem nowej randki. Jest to najlepszy sposób na zapewnienie dostępności najbliższych przyjaciół i rodziny w proponowanym terminie. Rozmowa telefoniczna jest często najrozsądniejszym sposobem skontaktowania się z najbliższymi, ale jeśli chcesz się szybko przenieść, w sytuacjach awaryjnych odpowiedni może być e-mail lub SMS.

Zaktualizuj swoją stronę ślubu: gdy twoja nowa data będzie już mocna, szybko stwórz źródło informacji o zmianach ślubu. Upewnij się, że Twoja nowa data jest widoczna na Twojej stronie i zawiera wszelkie inne zmiany, takie jak nowy blok hotelowy , modyfikacje miejsca lub zmiany harmonogramu weselnego weekendu.

Zastanów się nad e-mailem: Podczas gdy formalność papieru jest cenną częścią procesu ślubu, etykieta odroczenia dotyczy przede wszystkim terminowości. Poinformuj swoich gości o zmianie planów za pośrednictwem wiadomości e-mail, aby mogli ponownie zarezerwować loty i zakwaterowanie w hotelu. Upewnij się, że temat wiadomości e-mail jest jasny, więc nie pozostanie niezauważony. Możesz wskazać im aktualizacje w swojej witrynie, aby uzyskać więcej informacji.

Wyślij powiadomienie o zmianie daty : nawet jeśli zacząłeś rozpowszechniać informacje za pośrednictwem połączeń telefonicznych i e-maili, ważna jest zmiana daty w wiadomości e- mail . Służy nie tylko jako oficjalne ogłoszenie, ale także daje możliwość komunikowania się z gośćmi mniej zaawansowanymi technologicznie, którzy nie mogą polegać na wiadomościach e-mail lub witrynach ślubnych w celu uzyskania szczegółów wydarzenia. Jeśli wysyłasz powiadomienie o zmianie daty po tym, jak goście otrzymali już oryginalne zaproszenie, upewnij się, że Twoja karta zawiera informacje o tym, jak goście mogą RSVP. Możliwość skorzystania z RSVP cyfrowo lub telefonicznie może pomóc uniknąć ponownego wysyłania pełnego pakietu zaproszeń.

Co powiedzieć o ogłoszeniu o zmianie daty?

Sformułowanie, które wybierzesz dla karty zmiany daty, jest tak osobiste, jak każdy inny szczegół Twojego Wielkiego Dnia. Niezależnie od tego, czy chcesz rozjaśnić nastrój zabawnym lub beztroskim powiedzeniem, czy zachować tradycyjność, wszystko zależy od Ciebie. Wystarczy kilka słów, aby wszyscy goście musieli wiedzieć. Oto kilka przykładów, powiadomień:

  • Spróbujmy jeszcze raz! Mamy nadzieję, że dołączysz do nas w naszym nowym dniu ślubu.
  • Miłość jest cierpliwa. Staramy się też być cierpliwi.
  • COVID-19 Treść ogłoszenia o zmianie daty:
  • Twoje zdrowie jest teraz ważniejsze niż nasz ślub. Z niecierpliwością oczekujemy zmiany terminu na przyszłą datę, kiedy będzie znów bezpiecznie być razem. Bądź zdrowy, a nie możemy wkrótce świętować z tobą.
  • Zdaliśmy sobie sprawę z tego, co dzieje się obecnie na świecie i postanowiliśmy przełożyć nasz ślub. Przepraszamy za wszelkie związane z tym niedogodności i mamy nadzieję, że będziecie mogli świętować z nami.

Powodzenia!